Opowieść wigilijna o spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej…

erawaPowiat
komentarzy

„Opowieść wigilijna” była główną atrakcją świątecznego spotkania w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej, które odbyło się w miniony czwartek (20.12). Tym razem to nie tylko tytuł opowiadania, ale również podsumowanie całego wydarzenia. 

O spotkaniu wigilijnym w Starostwie Powiatowym faktycznie można snuć opowieści. Zaproszonych i przybyłych gości, których powitała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej, chyba nikt nie był w stanie zliczyć. Zebrani wyciszyli się dopiero oglądając przedstawienie zaprezentowane przez teatr „Maska” z Zespołu Placówek Specjalnych.

Jednak tu opowieść się nie kończy. Po spektaklu, harcerze Zawisza wnieśli światełko pokoju, które przekazane zostało władzom z powiatu rawskiego oraz gościom zasiadającym w pierwszym rzędzie. Dopiero po tym symbolicznym geście, głos zabrał ks. bp Andrzej Dziuba, który razem z ks. prałatem Mieczysławem Iwanickim poświęcili wigilijny opłatek.

Rozdanie opłatka było znakiem do składania życzeń, do czego wszyscy ochoczo przystąpili, nie patrząc na wcześniejsze waśnie. Wszak świąteczny okres jest czasem pokoju, kiedy nie powinniśmy pamiętać o nieporozumieniach, również tych dotyczących polityki. Miejmy nadzieję, że w przyszłości, ta opowieść również będzie miała szczęśliwe zakończenie.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz