Orkan Ksawery nadciąga. Są ostrzeżenia meteorologiczne i komunikaty kryzysowe dla naszego regionu…

erawaPowiat
fot. sxc.hu
komentarzy

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed porywistym wiatrem w naszym regionie. Najgorzej ma być dzisiejszej nocy, z czwartku na piątek. Wiatr w porywach może wiać z prędkością 110 kilometrów na godzinę.

W najbliższych godzinach przewiduje się wystąpienie bardzo silnego południowo-zachodniego i zachodniego wiatru. Jego maksymalne porywy spodziewane są w nocy z czwartku na piątek i w piątek, kiedy to wiatr może osiągać prędkość do 110 km/h. Od rana w sobotę, czyli 07.12., podmuchy stopniowo będą słabnąć, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego znalazła się informacja dotycząca prognozowanych niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Według niego silne podmuchy wiatru mogą przyczynić się do uszkodzenia sieci energetycznych i budynków. Towarzyszące wichurze opady deszczu i śniegu utrudnią natomiast przejezdność dróg.

>>Zobacz cały komunikat.

Warto sprzątnąć z balkonów i podwórek przedmioty, które może porwać wiatr oraz zabezpieczyć dodatkowe źródło światła w razie chwilowego odcięcia prądu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz