Orszak Trzech Króli w Rawie Mazowieckiej po raz szósty! Barwny korowód przejdzie ulicami miasta już w niedzielę (6.01)

erawaMagazyn
komentarzy

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie przez Rawę Mazowiecką. Na wszystkich uczestników czekać będzie nie tylko wspólne kolędowanie, ale i gorący posiłek.

Orszak Trzech Króli swój debiut miał sześć lat temu i rok rocznie cieszył się dużym zainteresowaniem rawian, którzy, niezależnie od pogody, licznie uczestniczyli w tym wspólnym kolędowaniu. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. 

Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się jak zawsze 6 stycznia, a więc w najbliższą niedzielę, mszą świętą o godzinie 12:00 w kaplicy parafialnej pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tuż po niej, wszyscy zgromadzeni utworzą korowód, który wyruszy ulicami miasta w kierunku „Rawskiego Betlejem”. Po drodze rawianie spotkają się z kolędnikami, a Rawscy Skauci odwiedzą oddział dziecięcy w szpitalu.

Wszyscy uczestnicy orszaku oddadzą pokłon Świętej Rodzinie w Betlejemskiej Szopce przy parafii NPNMP. Finałem wydarzenia będzie spotkanie kolędników z klasztoru Ojców Pasjonistów. Każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, a na młodzież czekać będzie również gorącą czekoladę. 

Uwaga kierowcy! W związku z Orszakiem Trzech Króli nastąpią pewne utrudnienia drogowe. W godzinach 12:00-16:00 ulice wzdłuż trasy orszaku (od ronda Królewskiego do dużego kościoła) zostaną zamknięte. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz