Osiem kolizji w przeciągu dwóch dni. Kto jest winny? Kierowcy, czy może pogoda…

erawaPowiat
komentarzy

Osiem kolizji w przeciągu tylko dwóch dni. W powiecie rawskim trudny czas na drogach. Kierowcy narzekają na pogodę, a Policja podaje, że przyczyna zazwyczaj jest ta sama – niedostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Na szczęście we wszystkich wspomnianych zdarzeniach nie odnotowano żadnych ofiar.

Osiem kolizji w dwa dni to wyjątkowy wynik, biorąc pod uwagę natężenie ruchu na drogach powiatu rawskiego. Policjanci mięli pełne ręce roboty, tym bardziej, że zdarzenia kumulowały się w czasie i praktycznie rozrzucone były po skrajnych obszarach naszego powiatu. Pomimo mnogości kolizji, na szczęście nikt w nich poważnie nie ucierpiał. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Rawie – Przyczyna zdarzeń jest zazwyczaj jedna, niedostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze. Do tego należy jeszcze dołożyć nieuwagę kierowców i pogodę, która na pewno nie ułatwia życia zmotoryzowanych.

Wspomniane kolizje do poważnych nie należały. Drobne zderzenia i otarcia pojazdów spowodowały jednak, że posypały się nie tylko elementy uszkodzonych aut, ale również mandaty karne w wysokości od 100 do nawet 300 zł.

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, w tym przypadku niestety na jednej parze się nie skończyło…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz