Osiem zastępów straży wyjechało do pożaru w Przewodowicach. Ogień zajął około 3 hektarów

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Pomoc strażaków niezbędna podczas suszy. Wyjazd do Przewodowic (gm. Rawa Mazowiecka) jest kolejną interwencją związaną z pożarami suchych traw, czy lasów. 

Do zdarzenia, o którym mowa, doszło w miniony wtorek (2.07). Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło tuż przed godziną 17:00.
– Okazało się, że płonie sucha trawa na nieużytkach rolnych oraz młodnik, czyli młody las. Pożar objął około 3 ha powierzchni, a w odległości około 20 metrów znajdowała się stodoła – relacjonuje kpt. Konrad Krupa, oficer prasowy PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Na miejsce pożaru zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, 2 z OSP KSRG Biała Rawska oraz 2 z OSP KSRG Rawa Mazowiecka. Potrzebna była również pomoc strażaków ochotników z Konopnicy i Babska. Łącznie ogień gasiło aż osiem zastępów. 

Strażacy podali cztery prądy wody w natarciu na odwód pożaru, a także dodatkowe na zagrożoną stodołę i pobliski las. Zwieńczeniem trwającej 2 godziny akcji było dogaszenie pożaru tłumicami i łopatami. 

To już nie pierwsze takie zdarzenie. Kilka dni wcześniej (30.06) strażacy interweniowali przy pożarze ściółki w lesie w miejscowości Rudka w gminie Sadkowice. Tam szybka reakcja pozwoliła zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia. 

Więcej zdjęć z akcji w Przewodowicach znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz