Oślepiło ją słońce. Mieszkanka Rawy potrąciła 64-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Chwila nieuwagi i o wypadek nietrudno. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (7.01) przed godziną 13:00 na ul. Krakowskiej w Rawie Mazowieckiej. To właśnie tam 32-letnia kierująca oplem astrą, wykonując manewr skrętu w lewo z ulicy Kilińskiego w Krakowską, potrąciła 64-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu.

W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała obrażeń ciała, dlatego też została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca oplem była trzeźwa. 32-letnia mieszkanka Rawy tłumaczyła policjantom, że została oślepiona przez słońce i dlatego nie zauważyła 64-latki na przejściu.

Przypominamy – Zgodnie z nowymi przepisami:

Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.
Źródło: KPP Rawa 
Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz