Ośmiu pijanych kierowców na drogach powiatu rawskiego. Policjanci drogówki w jeden weekend zatrzymali jadących na podwójnym gazie…

erawaPowiat
komentarzy

W miniony weekend policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali aż ośmiu nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że jazda na podwójnym gazie jest zabroniona przez prawo i stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w sobotę (25.02) na drogach powiatu rawskiego. Jeden z kierujących, 25-latek jadący volkswagenem golfem miał niemal 1,5 promila alkoholu i pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pozostali ujawnieni to rowerzyści w wieku od 23 do 66 lat. Poruszali się oni swoimi pojazdami mając od 0,25 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

Dwóch pozostałych pijanych rowerzystów mundurowi zatrzymali w niedzielę (26.02) w Niwnej. Obaj mężczyźni w wieku 50 i 57 lat jechali mając ponad 1,5 i niemal 2 promile alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek. 
– Kierowanie rowerem czy samochodem pod wpływem alkoholu nie tylko jest przestępstwem czy wykroczeniem. Alkohol powoduje: dekoncentrację, wydłuża spostrzeganie i czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji. Może powodować również pobudliwość, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości. Znacznie obniża samokontrolę , osłabia sprawność intelektualną, obiektywną ocenę własnych możliwości. Może powodować senność i obniżać kontrolę własnego zachowania. Jednym słowem alkohol powoduję, że będąc pod jego wpływem stajemy się na drodze zagrożeniem dla siebie, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz