OSP Chodnów najlepsza spośród jednostek powiatu rawskiego. W minioną niedzielę (16.06) odbyły się zawody sportowo-pożarnicze

erawaPowiat
komentarzy

Jedenaście najlepszych zespołów sprawdziło swoje siły podczas powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych. Wydarzenie odbyło się na terenie boiska Mazovii w Rawie Mazowieckiej.

W powiecie rawskim funkcjonuje aż 39 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednak w niedzielnych zawodach udział wzięli tylko ci najlepsi, którzy przeszli eliminacje gminne.
– Mamy dwie konkurencje. Pierwsza to sztafeta pożarnicza, 7 razy 50 m z przeszkodami, a następnie mamy ćwiczenie bojowe, gdzie strażacy mają zbudować linię ssawną, a następnie gaśnicze i strącić pachołki strumieniem wody – mówi mł. bryg. Mirosława Wójcik z PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Klasyfikacja generalna zdecydowanie należała do OSP Chodnów (98,7 pkt), drugie miejsce zajęli niezwyciężeni w bojówce druhowie z OSP Kurzeszyn (101,2 pkt), a na trzecim miejscu uplasowała się OSP Wołucza (105,7 pkt).
– Wypracowanie takich czasów to są tygodnie ćwiczeń. My jako Państwowa Straż Pożarna sami bierzemy udział w takich zawodach także wiemy doskonale ile to potrzeba czasu, cierpliwości i pasji przede wszystkim, żeby się odpowiednio przygotować do takich zawodów – chwali ochotników mł. bryg. Mirosława Wójcik.

Wiadomo, że nikt na akcjach nie mierzy czasu, jednak jest to doskonała forma ćwiczenia podziału ról, wzajemnego poznania się i zbudowania zaufania.

Gratulujemy wszystkim drużynom, które włożyły dużo pracy w przygotowanie się do niedzielnych zawodów.

Podczas wydarzenia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili również akcję profilaktyczną dotyczącą czujki dymu. Urządzenia trafiły oczywiście w ręce publiczności.
Obszerną fotogalerię z zawodów znajdziecie tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz