OSP Konopnica włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To już 9 jednostka w naszym powiecie

erawaPowiat
komentarzy

Ochotnicza Straż Pożarna Konopnica z oficjalnym awansem. Nastąpiło uroczyste wręczenie decyzji o włączeniu jednostki do systemu. 

Oficjalne przekazanie decyzji miało miejsce w minioną sobotę (17.06) w remizie OSP Konopnica. Ważny dokument na ręce prezesa wspomnianego OSP Dariusza Słowika złożył st. bryg. Sebastian Kościsty, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. 
– Wasza wytężona, intensywna praca spowodowała to, że zaczynacie świętować. Zostaliście włączeni do jednej, wielkiej rodziny, systemu, który daje poczucie bezpieczeństwa obywatelom w naszym kraju – mówił podczas sobotniego spotkania st. bryg. Sebastian Kościsty. 

Dla jednostki i samych strażaków to niezwykle ważne wydarzenie. 
– To największy awans dla jednostki OSP jaki może być. Wejście do systemu to od razu większe możliwości pozyskiwania dotacji, sprzętu, jak i również większa liczba wyjazdów. Jesteśmy wsparciem dla Państwowej Straży Pożarnej. A kosztowało nas to bardzo dużo pracy i czasu, bo o włączenie staraliśmy się od dwóch lat. Musieliśmy spełnić odpowiednie wymogi jeśli chodzi o liczbę członków, przeszkolenie strażaków oraz posiadanie wymaganego sprzętu. Najtrudniej było pozyskać środki na ten kosztowny sprzęt – wymieniał druh Dariusz Słowik. 

OSP Konopnica liczy aktualnie 28 strażaków, z czego 16 jest gotowych do tego, by brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Jednostka wciąż jest otwarta na nowych ochotników. 
– Są dwa obszary w stosunku do których kładziemy wielkie nadzieje – profesjonalizm, który ma wymiar KSRG i młodzieżowe drużyny pożarnicze, to w sztafecie pokoleń bardzo ważne – mówił Józef Matysiak, Starosta Rawski. 

Wydarzenie stało się również doskonałą okazją do wręczenie odznaczeń druhom ochotnikom ze świętującej jednostki. 

Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Konopnica życzono tradycyjnie – tylu powrotów co wyjazdów do akcji, czego i redakcja eRawa.pl życzy. 
Więcej zdjęć z uroczystego przekazania decyzji o włączeniu do systemu KSRG znajdziecie w naszej galerii

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz