Ostatnia, finałowa runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym bez medali dla rawian. Reprezentanci rawskiej sekcji pływackiej wrócili z Ostrołęcki bogatsi o doświadczenia…

Kolejny start w ogólnopolskich zawodach tym razem bez szczególnych sukcesów dla rawskiej sekcji pływackiej WOPR. Zawodnicy z Rawy wzięli udział w piątej rundzie Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce. Ponownie spośród naszych zawodników wyróżnił się Filip Rylski zdobywając wysoką, 4. lokatę.

Piąta runda, która odbyła się w Ostrołęce (8.11) zakończyła tegoroczne Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Niestety podczas tych zawodów rawskim zawodnikom z sekcji pływackiej WOPR nie udało się pokonać rywali. Najbliżej podium był Filip Rylski, który zdobył 4. miejsce w konkurencji 50 m holowanie manekina oraz 7. miejsce w w holowaniu manekina na 100 m w płetwach. Na tym odcinku z Filipem rywalizował również jego klubowy kolega Kuba Nowakowski, zasługujący na pochwałę, ponieważ udało mu się zająć 6. lokatę. Ta konkurencja szczególnie sprzyjała rawskim zawodnikom, spośród dziewcząt 6. miejsce wywalczyła Martyna Mantorska.

Sekcja pływacka z Rawy Mazowieckiej, choć nie zdobyła tym razem medali, nie zmarnowała tej okazji do zdobycia nowych doświadczeń.
– Pozostali zawodnicy również zasługują na uznanie, po raz kolejny pokazali, że są w stanie poprawić swoje czasówki – chwalił swoich podopiecznych trener Piotr Zimecki.