Ostatnie doniesienia zza tenisowego stołu. Sprawdźcie jak wypadli tenisiści z Rawy

erawaSport
fot. MLUKS "Dwójka"
komentarzy

Rawscy tenisiści znów górą. Ostatni weekend ponownie z wysokimi wynikami dla klubu MLUKS „Dwójka”. 

W ubiegłą niedzielę (24.11) rozegrano IX kolejkę II Ligi Mężczyzn. Rawska „Dwójka” we własnej hali gościła tym razem ekipę UKS Agaris Maków, jedną z ekip, która również walczy o fotel lidera rozgrywek.

Tenisiści z Rawy do tego spotkania przystąpili w składzie: Kuba Polański, Kuba Gierach, Damian Rybak oraz Przemysław Zwierz. Od początku wiadomo było, że to spotkanie nie będzie łatwym dla rawian, gdyż jak dobrze pamiętamy, każde spotkanie z drużyną z Makowa przynosiło wiele emocji jak i było bardzo interesującym widowiskiem dla przybyłych kibiców.

Ostatnie starcie bardzo dobrze rozpoczęli miejscowi zawodnicy, którzy po pierwszych 4 grach singlowych zgromadzili komplet punktów, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w tym spotkaniu 4-0. W grach deblowych oba zespoły podzieliły się punktami. Na pierwszym stole duet Polański/Gierach zwyciężyli po pięciosetowej batalii swoich przeciwników 3-2, choć to ich rywale po pierwszych dwóch setach prowadzili w tym pojedynku. Na drugim stole team Rybak/Zwierz ponieśli porażkę w swoim spotkaniu deblowym 3-2. Pomimo tego rawski zespół ponownie na prowadzeniu 5-1.

Druga seria gier to zwycięstwa Polańskiego, Rybaka oraz Zwierza i Rawa obejmuje prowadzenie 8-1. W ostatniej grze spotkania porażki doznaje Kuba Gierach i całe spotkanie kończy się zwycięskim wynikiem 8-2 rawskich tenisistów.

W ekipie rawskiej punktowali: Kuba Polański – 2, Kuba Gierach – 1, Damian Rybak – 2, Przemysław Zwierz – 2 oraz gra deblowa Polański/Gierach – 1. Niedzielne zwycięstwo jak i wynik spotkania można uznać za bardzo udany.

Po 9 kolejkach ligowych rawski zespół ponownie pozostaje na fotelu lidera z kompletem 9 zwycięstw ( bilans setów: 73:17) gromadząc 18 punktów. 

Przedostatnie spotkanie ligowe Mężczyzn tej rundy zaplanowane jest na pierwszą niedzielę miesiąca. 1 grudnia w samo południe rawscy zawodnicy rozegrają spotkanie w Pabianicach z ekipą MUKS Włókniarz.

W dniach 22-24 listopada rawscy tenisiści wzięli udział również w II Grand Prix Polski Seniorek/ów w tenisie stołowym, które zostało rozegrane w hali sportowo–widowiskowej OSiR w Zawierciu. W piątek został przeprowadzony turniej eliminacyjny, zaś od soboty prowadzony był turniej grupowo-pucharowy.

Nasz klub w turnieju piątkowym reprezentowali: Paulina Stachecka, Wiktoria Wrzosek, Przemysław Zwierz oraz Damian Rybak, zaś od soboty w turnieju mierzyli się Eliza Brzęczek oraz Kuba Polański.

Nasi młodzi tenisiści wystąpili też 23 listopada w II WTK Młodziczek/ów w Moszczenicy. Rawski klub w tym turnieju reprezentowało aż 6 przedstawicieli: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Adam Kwapiś, Szymon Puchalski, Igor Gierach oraz Patryk Gierach. Rawianie w tych zawodach zaprezentowali się następująco:
Julia Bartoszek – miejsce 8
Wiktoria Kocik – miejsca 9-12
Szymon Puchalski – miejsce 5
Adam Kwapiś – miejsca 13-16
Igor Gierach – miejsca 17-20
Patryk Gierach – miejsca 25-28.
Źródło: MLUKS „Dwójka”

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz