Ostrzeżenie hydrologiczne dla województwa łódzkiego wydał dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rzeki w naszym powiecie przybrały nawet kilkadziesiąt centymetrów…

erawaMiasto
fot. Także na rzece Rylce zauważalny jest przyrost stanu wody.
komentarzy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś (31.01) ostrzeżenie hydrologiczne dla województwa łódzkiego. Niebezpiecznie stan wód podniósł się na Pilicy oraz Bzurze. Podniesiony stan wód dotyka także bezpośrednio, powiatu rawskiego. Jak udało nam się ustalić, Rawka na odcinku biegnącym przez miejscowość Boguszyce, przybrała aż 35 centymetrów.

Dla województwa łódzkiego przyznany został drugi stopień zagrożenia. W praktyce oznacza to, iż poziom lokalnych wód jest powyżej stanów ostrzegawczych, ale jeszcze poniżej stanów alarmowych. Biorąc pod uwagę topnienie śniegów, można liczyć się z zagrożeniami hydrologicznymi, które mogą powodować spore straty materialne, oraz bezpośrednio zagrażać ludzkiemu życiu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Jak informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej Tadeusz Kotusiński, wzrost poziomu wody na zalewie jest systematyczny, choć jak na razie nie powinien powodować niebezpieczeństwa. Rezerwa przygotowana na Zbiorniku Dolna powoli się zapełnia, ale woda jak na razie nie przelewa się przez tzw. „wanienki”. Dzięki zalewowi, potencjalna powodziowa fala, która mogłaby spowodować lokalne podtopienia, łagodnie rozkłada się na całej powierzchni zbiornika.

W Rawie, sprawę na bieżąco monitoruje także Oddział Zarządzania Kryzysowego, działający przy Starostwie Powiatowym. Póki co, płyną do nas jednak komunikaty uspokajające. Na chwilę obecną stan wód jest stabilny i w naszym powiecie nie ma zagrożenia powodzią – informuje Elżbieta Dobrowolska z Zarządzania Kryzysowego. Niewielki przypływ wody, z którym mamy do czynienia jest przerabiany przez miejską elektrownię, dzięki temu sytuacja chwilowo jest stabilna.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz