Oszuści dzwonią do mieszkańców powiatu rawskiego! Nie dawajcie nikomu swoich pieniędzy!

erawaPowiat
komentarzy

Rawska policja apeluje o rozwagę. Dziś (9.09) na komendę ponownie zgłaszają się osoby, od których chciano wyłudzić pieniądze!

W powiecie znów pojawili się oszuści, którzy chcą otrzymać pieniądze. Podają się za policjantów lub kogoś z rodziny. Metoda zwana: „na wnuczka” lub „na policjanta” ponownie daje o sobie znać. 
– Uczulamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby byli czujni i nikomu, kogo tożsamości nie są pewni, nie ufali – mówi sierż. sztab. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Jak informują rawscy funkcjonariusze, oszust dzwoni i informuje, najczęściej starszą osobę, o tym, że miał poważny wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć konsekwencji zdarzenia. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich bliskich i uprzedźcie ich o takich próbach wyłudzenia pieniędzy. 

Pamiętajcie, że policjant nigdy nie zadzwoni i nie powiadomi o prowadzonej akcji, nie poprosi o przekazanie pieniędzy. Po każdym podejrzanym telefonie konsultujmy sprawę z rodziną, a jeśli okaże się, iż nie był to nikt z bliskich, zgłaszajmy sprawę na policję. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz