Paczka dla Polskiego Kombatanta trwa. Jeszcze do końca listopada można wesprzeć bohaterów

erawaMagazyn
fot. Widzew Łódź - FC RAWA MAZOWIECKA
komentarzy

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców TYLKO WIDZEW oddział w Rawie Mazowieckiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Rodacy Bohaterom – Paczka dla Polskiego Kombatanta – Boże Narodzenie 2017.” Zbiórka potrwa do 30 listopada. 

Zbiórka na terenie Rawy Mazowieckiej i Powiatu Rawskiego organizowana jest już po raz piąty. W trakcie jej trwania, tak jak w poprzednich latach zbierane będą dary rzeczowe, dzięki którym pomoc otrzymają kresowi weterani AK, polskie rodziny wielodzietne, osoby samotne i osoby wskazane przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi.

Do tej pory, czyli w ciągu czterech ostatnich lat, dzięki ofiarności mieszkańców Rawy i powiatu rawskiego udało się zebrać – 259 kompletnych paczek żywnościowych.

Świąteczne pakiety przygotowywane są według wzorca, który zawiera potrzebne produkty. W jego skład powinny wejść: cukier 1 kg – 3 sztuki, konserwy mięsne lub rybne – 300 g – 1 sztuka, ryż 1 kg – 1 sztuka, herbata 400 g – 2 sztuki, herbata 20-50 sztuk – 1 sztuka, herbata sypana/owocowa – 1 sztuka, kakao 100-200 g – 1 sztuka, słodki drobiazg /batony, pojedyncze cukierki garść/ – 2 sztuki, makaron 700-1000 g -2 sztuki, makaron 250 g – 1 sztuka, warzywa w puszce – 1 sztuka, owoce w puszce – 1 sztuka, czekolada 100 g – 5 sztuk, słodycze – duże i małe opakowania ciastek, cukierków – 3 sztuki, kawa sypana i kawa rozpuszczalna po 250 g – 2 sztuki, kartka świąteczna – koniecznie z życzeniami – 2 sztuki minimum.

Przygotowane paczki można przynieść do redakcji Głosu Rawy Mazowieckiej i okolic, Kościoła pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej (codziennie w godzinach od 17:00 do 20:00), Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej (wejście od strony dawnego gimnazjum), Małego Kościółka, tj św. Pawła od Krzyża.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz