Pamiątkowa tablica i symboliczne świerki. Rawa Mazowiecka podkreśliła współpracę z partnerskimi miastami…

erawaMiasto
komentarzy

Węgierski Nyírbátor oraz czeskie Boskovice, to dwa zagraniczne miasta, które na stałe współpracują z Rawą Mazowiecką. Partnerskie porozumienia funkcjonują już ponad osiem lat. W tym roku, rawski samorząd wyszedł z inicjatywą symbolicznego podkreślenia współpracy. Nad Zalewem Tatar pojawiła się informacyjna tablica oraz trzy nowe drzewa.

fot. Trzy świerki mają symbolizować partnerską współpracę.

fot. Trzy świerki mają symbolizować partnerską współpracę.

„Rawska Majówka” to jedna z tych okazji w roku, podczas których przedstawiciele partnerskich miast spotykają się w Polsce. Tym razem do miasta przyjechali Balla Janosne z Nyirbator oraz Jaroslav Parma z Boskovic. Wizyta stała się okazją do symbolicznego podkreślenia wieloletniej współpracy. Każdy z przedstawicieli trzech miast własnoręcznie zasadził nad rawskim zalewem sadzonkę świerku. Obok nowych drzew pojawiła się informacyjna tablica.
– Klimat, żeby te drzewka ładnie rosły jest dobry. Niech dalej nasza współpraca rozwija się właśnie w takim dobrym klimacie, między innymi po to, byśmy nadal mogli wymieniać swoje doświadczenia – podkreślał burmistrz Rawy Mazowieckiej, Eugeniusz Góraj.

Rawa Mazowiecka z węgierskim miastem współpracuje od 2005 roku. Partnera z Czech lokalny samorząd pozyskał rok później.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz