Pandemia nie staje na drodze bialskiemu MGOKowi. Ośrodek kultury zaprasza do udziału w konkursach

erawaBiała Rawska, Kultura
komentarzy

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Rawskiej pomimo pandemii nie zaprzestaje działalności. Organizuje koncerty oraz live’y na Facebook’u. Aktualnie zaprasza również do udziału w trzech konkursach zorganizowanych z okazji 500-lecia praw miejskich miasta. 

Sytuacja związana z COVID-19, uniemożliwiła tradycyjną prace również ośrodkom kultury. To spowodowało przeniesienie licznych imprez do Internetu. Na takie rozwiązanie postawił również MGOK.
– Jak na razie nie prowadzimy zajęć stacjonarnych. Opieramy się na działalności online, poprzez transmisje koncertów oraz live’ów na naszym Facebook’owym profilu. Jesteśmy mile zaskoczeni, ponieważ te, cieszą się dużym zainteresowaniem. Możliwość dedykowania życzeń i pozdrowień uatrakcyjnia takie wydarzenia – opowiada Rafał Reszka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Rawskiej.

Pracownicy instytucji mają jednak nadzieję, że w najbliższym czasie choć częściowo powrócą do normalności. Rolą MGOK-u jest bowiem realizacja polityki kulturalnej Miasta i Gminy Biała Rawska w celu rozwoju i zaspokajania społecznych i indywidualnych potrzeb kulturalnych mieszkańców.
– Umowy na wszelkie działania zostały aneksowane z ubiegłego, na ten rok. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować zaplanowane imprezy. Na razie czekamy na otwarcie ośrodków kultury – dodaje Rafał Reszka.  

Wśród zaplanowanych aktywności są oczywiście zajęcia stacjonarne. Nie brakuje warsztatów plastycznych, tanecznych oraz wokalnych. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury prowadzi także naukę gry na instrumentach dętych, pianinie, jak również gitarze. Oprócz tego proponuje najmłodszym zajęcia z robotyki i programowania.
– Wszyscy jesteśmy zmęczeni tym zamknięciem. My, jako ośrodek kultury, jeśli powrócimy do zajęć, to tylko w reżimie sanitarnym. Musimy dopilnować wszelkich wymagań i zaleceń. Jednym z nich jest chociażby przygotowanie specjalnego pokoju „izolującego”. Oczywiście niezbędne są również środki ochrony osobistej – komentuje dyrektor.

W najbliższym czasie instytucja organizuje trzy konkursy. Tematyka każdego z nich nawiązuje do 500-lecia nadania praw miejskich Białej Rawskiej:

Pierwszy z nich pod hasłem ,,Biała Rawska za kolejne 500 lat, polega na wykonaniu makiety, która będzie przedstawiać miasto za pół wieku.
Wiersz o Białej Rawskiej, to kolejny konkurs, w którym autor ma zadanie napisać utwór rozpoczynający się od słów ,,500 lat temu miastem stała się…”.  
Ostatni „Nasza Biała Malowana”, polega na wykonaniu pracy malarskiej.

Wszystkie prace należy dostarczać do siedziby MGOK-u w Białej Rawskiej do 31 marca. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz