Państwowa Straż Pożarna w Rawie Mazowieckiej ma nowego komendanta. Odchodzącego na emeryturę st. bryg. Sławomira Warstona zastąpił bryg. Krzysztof Czernek…

erawaPowiat
komentarzy

W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej nastąpiły zmiany na stanowisku komendanta. St. bryg. Sławomir Warston po trzydziestu latach służby odszedł na emeryturę. Swoje stanowisko przekazał dotychczasowemu zastępcy, bryg. Krzysztofowi Czernkowi. Z naszą kamerą obserwowaliśmy wyjątkowy moment przekazania dowodzenia. 

Podczas piątkowych (27.02) uroczystości oficjalnie odwołano ze stanowiska Komendanta PSP w Rawie Mazowieckiej st. bryg. Sławomira Warstona, który przez cztery ostatnie lata pełnił najwyższą funkcję w lokalnej komendzie. Pełne wzruszeń słowa podziękowania i pożegnania, podsumowały dotychczasową pracę zawodową.

Komendant Warston z komendą w Rawie Mazowieckiej był związany od początku jej istnienia. Teraz, swoje obowiązki przekazał dotychczasowemu zastępcy, bryg. Krzysztofowi Czernkowi, który nie ukrywał, iż poprzeczka została przez poprzednika postawiona bardzo wysoko.
– Dzięki mojemu poprzednikowi, praca komendy, którą kierował osiągnęła poziom doskonałości, przy której szwajcarski zegarek to zwykły złom – mówił komendant Czernek.

W uroczystości, która odbyła się w rawskiej powiatowej komendzie uczestniczyli między innymi, przedstawiciele władz Łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, z komendantem wojewódzkim nadbryg. Andrzejem Witkowskim na czele.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz