Papierosy bez akcyzy sprzedawane spod firanek. Policja ujawniła kontrabandę na rawskim targowisku…

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej na miejskim targowisku ujawnili kontrabandę. Papierosy bez znaków polskiej akcyzy sprzedawał 35-letni mężczyzna. Mundurowi znaleźli przy nim 490 paczek nielegalnego towaru. Za paserstwo akcyzowe grozi mu teraz do 3 lat więzienia. 

20141105095Kontrabandę rawscy policjanci odkryli wczoraj (4.11) około godziny 13:00 podczas obserwacji miejskiego targowiska. Funkcjonariuszom rzuciło się w oczy, że na stoisku z firankami mężczyzna przestawia kartony z papierosami.
– Na wezwanie funkcjonariuszy mężczyzna okazał 490 paczek wyrobów tytoniowych. Nie miały polskich znaków akcyzy – mówi Karolina Sokołowska z rawskiej policji.

35-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego od razu przyznał się do handlu nielegalnym towarem. Dalsze czynności wykazały również pozostałe wyroby tytoniowe, które znaleziono w miejscu zamieszkania zatrzymanego. W sumie zabezpieczono 540 paczek (10.800 sztuk) różnych marek. Za paserstwo akcyzowe mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz