Parking za ponad 220 tysięcy złotych. Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa poprawia miejsca postojowe na osiedlu Zamkowa Wola…

erawaMiasto
komentarzy

Ponad 220 tysięcy złotych ma kosztować inwestycja związana z remontem jednego z osiedlowych parkingów na osiedlu Zamkowa Wola w Rawie Mazowieckiej. Parkingowa infrastruktura w tej części miasta nie była remontowana od lat. Teraz zmienić ma się nie tylko wygląd osiedlowej uliczki z parkingowymi zatokami, ale również jej funkcjonalność. Jak zapewniają przedstawiciele spółdzielni, w tym miejscu teraz zaparkuje więcej aut.

Obecnie remontowany jest jeden z parkingów, usytuowany wzdłuż wewnętrznej uliczki wpadającej prostopadle do ulicy Kazimierza Wielkiego. To jedno z bardziej obleganych miejsc postojowych, z którego korzystają mieszkańcy kilku bloków. W ramach inwestycji wartej ponad 220 tysięcy złotych, wymieniona zostanie nie tylko stara betonowo-asfaltowa nawierzchnia, ale również elektryczne słupy, czy system odprowadzania wód opadowych. Cała powierzchnia nowego parkingu ma zostać wyłożona kostką brukową.
– Cała droga i miejsca postojowe będą wyłożone grafitową kostką, a czerwona będzie określała ich granice i wyznaczała przejścia dla pieszych – informuje prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Adam Iwaszkiewicz.

Wyznaczenie poszczególnych miejsc parkingowych to zabieg, który może bardzo pozytywnie wpłynąć na komfort parkowania oraz liczbę aut, które zmieszczą się na parkingu. Do tej pory parkingowa „samowolka” sprawiała, że kierowcy często nie wykorzystywali optymalnie całej przestrzeni.

Remont potrwa jeszcze około dwóch tygodni. Przez ten czas mieszkańcy osiedla muszą borykać się ze sporymi utrudnieniami. Auta parkujące dotychczas w tym miejscu zalały bowiem inne osiedlowe parkingi, co szczególnie w późnych popołudniowych godzinach, uniemożliwia komfortowe pozostawienie swojego pojazdu. W inny sposób tak kompleksowej inwestycji przeprowadzić się jednak nie da.
– Wiemy, że trudno teraz zaparkować, ale szukamy u ludzi zrozumienia. Niestety najpierw trzeba zepsuć, żeby było lepiej, a ta inwestycja zostanie na długie lata – tłumaczy prezes Iwaszkiewicz.

Remont kolejnego parkingu na tym osiedlu przewidziany jest dopiero na przyszły rok.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz