Parkingi, wiatrołapy i balkony. Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa realizuje kolejne inwestycje…

erawaMiasto
komentarzy

Dokończenie remontów parkingów i chodników oraz budowa kolejnych wiatrołapów – to główne zadania prowadzone podczas letniego sezonu inwestycyjnego w Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prace posuwają się do przodu, choć nadal w skali rawskich osiedli do zrobienia jest sporo.

fot. Parkingi na rawskich osiedlach pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.

fot. Parkingi na rawskich osiedlach pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.

Stan parkingów na rawskich osiedlach pozostawia sporo do życzenia. Brakuje nie tylko postojowych miejsc, ale także poprawnego zagospodarowania już istniejących. Są jednak miejsca, gdzie sytuacja poprawia się. Koszty takich inwestycji są jednak spore, remont jednego parkingu pochłania około 160 tysięcy złotych.
– W tym roku nastawiliśmy się na dokończenie remontowania parkingów i chodników. Trudno mi jednak powiedzieć kiedy zakończymy tę inwestycję na osiedlu Zamkowa Wola – mówi Adam Iwaszkiewicz, prezes RMSM. Plany są dalekobieżne, jednak trzeba liczyć się z wysokimi kosztami takiego remontu – dodaje prezes.
Na realizację podobnych inwestycji czekają również mieszkańcy korzystający z parkingu przy ulicy Sobieskiego 10 i 14 oraz Kazimierza Wielkiego 9 i 11. Prezes Iwaszkiewicz wspomina również o parkingu przy bloku 36, gdzie swoje samochody zostawiają ludzie idący do kaplicy, czy szkoły.

Oprócz prac dbających o komfort kierowców, spółdzielnia zadbała również o mieszkańców samych bloków. Przy ulicy Niepodległości dostawione zostały znane z innych osiedli wiatrołapy. Jak podkreśla prezes wpływają one nie tylko na bezpieczeństwo lokatorów, ale również obniżenie zapotrzebowania na ciepło w sezonie grzewczym.

RMSM zabezpiecza już środki także na przyszłoroczne inwestycje. W planach jest odnowienie balkonów we wszystkich 35 blokach na osiedlu Zamkowa Wola
– W przyszłym roku zaczniemy robić loggie. Remont jednego bloku to koszt około 200 tysięcy złotych, dlatego rocznie będziemy poprawiać stan 5-6 budynków, w zależności od środków jakimi będziemy dysponować – dodaje prezes Iwaszkiewicz.

Wszelkie plany Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej są jednak zależne nie tylko od harmonogramu inwestycyjnego, ale również od wielkości zadłużenia mieszkańców wobec spółdzielni. W chwili obecnej zaległości wynoszą około 1 miliona 300 tysięcy złotych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz