Parkowa altana zamieniona w dom państwa Dulskich. Tak właśnie odbyło się Narodowe Czytanie w Rawie Mazowieckiej

erawaKultura
komentarzy

Bibliotekarze wcielili się w postaci tragifarsy Gabrieli Zapolskiej i przenieśli widzów w inny świat. To było jedyne w swoim rodzaju Narodowe Czytanie. 

W czwartkowe (9.09) południe parkowa altana zamieniła się w salon burżuazyjnego domu państwa Dulskich. „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to lektura X edycji Narodowego Czytania. Miejska Biblioteka Publiczna w kooperacji z Powiatową Biblioteką Publiczną po raz pierwszy aktywnie włączyła się w tę akcję promującą czytelnictwo.
– Zaprosiliśmy rawian do salonu państwa Dulskich, w który odpowiednimi rekwizytami zamieniliśmy parkową altanę – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor MBP w Rawie. – Przeczytaliśmy pierwszy akt dramatu, który wspaniale wprowadza w klimat i pozwala poznać bohaterów. Cieszymy się, że ten mini spektakl w bibliotecznym wydaniu podobał się naszym gościom. Wiemy to, ponieważ usłyszeliśmy nie tylko wiele pochwał, ale padły też pytania o to, kiedy będzie można zobaczyć kolejne akty.

Już teraz zapewniamy, że w akcję Narodowego Czytania rawskie biblioteki włączyły się po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni.

W czytaniu uczestniczyli uczniowie:
– klasy IId z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie z paniami Agnieszką Chylak i Agatą Wróbel,
– klasy IIc Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Reymonta z panią Jolantą Ornafą
– klasy IV THŻ i IV TM Zespołu Szkół-Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej z paniami Renatą Tkaczyk i Jolantą Kaźmierczak.

A także Dagmara Skopiak z Radia Victoria. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. Grzegorz Adamek i Bartosz Kopera

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz