Paweł Dziki, zawodnik MLUKS RAWA pobił rekord klubu i powiatu rawskiego na dystansie 1000 m. Nowy rok dla klubu rozpoczął się z dobrymi wynikami.

erawaSport
komentarzy

Wysokie miejsca zawodników w ogólnopolskim mityngu lekkoatletycznym w hali RKS Łódź są dobrym początkiem nowego roku dla całego MLUKS’u.

Halowy Mityng Lekkoatletyczny w Łodzi odbył się w minioną sobotę (5.01). Zawodnicy klubu MLUKS RAWA zaprezentowali się znakomicie i dzięki temu osiągnęli zadowalające wyniki.

Junior Paweł Dziki (1994) poprawił rekord klubu i powiatu rawskiego na dystansie 1000 m. Paweł zajął drugie miejsce podczas ogólnopolskiego mityngu w hali RKS w Łodzi uzyskując rezultat 2.39.22. Dotychczasowy rekordzista, junior młodszy Wojtek Sowik (1996), który przybiegł czwarty na metę, uzyskał wynik również lepszy od poprzedniego, bo 2.40.55.

Wcześniejszy rekord był ustanawiany jesienią na otwartym stadionie, a więc w dużo bardziej sprzyjających warunkach. To świadczy o dobrym przygotowaniu obydwu lekkoatletów do sezonu halowego. Zwłaszcza wynik Wojtka daje nadzieję na niezłe bieganie podczas rozpoczynających się za 3 tygodnie Halowych Mistrzostw Polski.

Szkoda, że w zawodach nie mógł wystartować najlepiej prezentujący się obecnie spośród biegaczy MLUKS RAWA – Łukasz Florek, który doznał kontuzji kolana i czeka go kilkudniowa przerwa w treningach i startach.
Na dystansie 300 m biegł Szymon Stefaniak (1996) uzyskując rezultat zbliżony do rekordu życiowego – 39.39.

Startem w Łodzi, rawscy lekkoatleci rozpoczęli cykl występów w mityngach przygotowujących do Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 25-27 stycznia w Spale.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz