Paweł Jakubowski nowym zastępcą wójta Gminy Rawa Mazowiecka. Dotychczas tę funkcję pełniła Anna Jakubiak

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Wraz z początkiem marca Michał Michalik ma nowego zastępcę. Jak przekonuje wójt, zmiana na tym stanowisku podyktowana była licznymi inwestycjami i projektami, które są realizowanie na terenie Gminy Rawa Mazowiecka.

Niezmiennie od lat, tę funkcję w Urzędzie Gminy Rawa Mazowiecka sprawowała Anna Jakubiak. Oprócz tego pełniła także obowiązki sekretarza.
– Wbrew temu co mówią inni, funkcja zastępcy wójta nie jest nowa. Ona była i do tej pory sprawowała i pełniła ją pani sekretarz. Podczas mojej nieobecności wykonywała obowiązki wójta. Chciałem rozdzielić te dwa stanowiska, ponieważ tak jest w wielu samorządach. Przyglądałem się również opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Ze względu na ilość obowiązków spadających na samorząd stwierdziłem, że łatwiej będzie pracować, jeżeli będę miał człowieka zaufanego, który będzie mnie zastępował podczas mojej nieobecności – komentuje Michał Michalik, wójt Gminy Rawa Mazowiecka. 

Samorządowiec podkreśla, że podjęta decyzja przyniesie korzyści podczas realizacji aktualnych projektów i inwestycji.  
– Na bieżąco realizujemy dużo zadań inwestycyjnych w gminie. Na to składa się rozbudowa Szkoły w Konopnicy, remont świetlicy w Przewodowicach, za chwilę rozbudowa świetlicy OSP w Niwnej, termomodernizacja budynku w Rossosze, do tego dochodzą inwestycje drogowe, które już są po przetargach. Mowa tu o Niwnej Suchej, Rossosze Nowej, czy Dziurdziołach Zarzecze. Ponadto planowane są 4 inne inwestycje drogowe. Tego jest naprawdę bardzo dużo, a każdą inwestycję należy dopilnować, aby była wykonana na jak najwyższym poziomie. Jedna osoba nie jest w stanie tego dokonać – tłumaczy wójt Michalik. 

Paweł Jakubowski związany jest z Urzędem od dwóch lat. Do tej pory kierował wyłącznie referatem podatków. Posiadał również mandat w Radzie Powiatu Rawskiego, jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby objąć nowe stanowisko, musiał się go zrzec.

Przed zastępcą nowe wyzwania i to nie tylko te, związane z nowym stanowiskiem.
– Pan Paweł Jakubowski pracuje w urzędzie od początku mojego urzędowania. Były obawy czy da sobie radę z nowym referatem, jednak zdecydowałem, że powierzę mu referat inwestycji i rozwoju oraz gospodarki przestrzennej. Mam nadzieję, że podobnie jak w referacie podatkowym, spełni swoje zadanie i będzie je nadzorował. Będzie to pomocne dla sprawnego funkcjonowania Urzędu – komentuje Michał Michalik.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz