Piąta edycja imprezy Rawa Gra Rap za nami. Organizatorzy skutecznie rozszerzyli formułę hip-hop’owego wydarzenia…

erawaKultura
komentarzy

To była wyjątkowa jubileuszowa edycja. Po raz piąty w Rawie Mazowieckiej odbyła się impreza Rawa Gra Rap. W tym roku organizatorzy zadbali o poszerzenie formuły tego hip-hop’owego wydarzenia. Oprócz koncertów, w programie pojawiły się pokazy breakdance, turniej koszykówki ulicznej oraz beatbox’owy i freestyle’owy jam.

fot. Vienio rawską wizytę podsumował na swoim faceobok'u.

fot. Vienio rawską wizytę podsumował na swoim faceobok’u.

Każde cykliczne wydarzenie niewątpliwie potrzebuje pewnego odświeżenia. Organizowana od pięciu lat impreza Rawa Gra Rap również doczekała się drugiego oddechu. Dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury, stowarzyszenia Topory oraz Młodzieżowej Rady Miasta, muzyczne wydarzenie zostało wzbogacone o kolejne elementy korespondujące z hip-hop’ową kulturą. Turniej streetball, w którym wystartowało ponad 20 zawodników, pokazy tańca breakdance, a także spontaniczne warsztaty dla najmłodszych, to tylko kilka z nowych atrakcji, które po raz pierwszy zostały zorganizowane w tym roku. Patrząc na frekwencję oraz aktywność odbiorców, śmiało można powiedzieć… udało się.
– Wbrew naszym obawom, popołudniowe punkty programu cieszyły się dużą popularnością. W przypadku tego wydarzenia widać było, że dobra współpraca, pomiędzy organizującymi imprezę środowiskami i instytucjami, procentuje – podsumowuje Hubert Jankowski, prezes stowarzyszania Topory.

Niewątpliwie sukcesem okazały się także wieczorne koncerty. Ciekawe występy w części przeglądowej i zawodowe koncerty gości przeglądu (Vienio oraz WENA) nie mogły nie zostać zauważone.
– Cieszą nie tylko znakomite koncerty, ale i odbiór rawskiej publiczności. Jak się okazuje wyrobiliśmy sobie grono odbiorców, które z roku na rok rośnie i coraz lepiej wymienia energię z artystami. To niezmiernie istotne dla odbioru całego wydarzenia. Ważne, by taka alternatywna impreza nie tylko się odbyła, ale żeby także wzbudziła w mieszkańcach Rawy Mazowieckiej i okolicy konkretne emocje i refleksje – dodaje Przemek Rybicki inicjator przedsięwzięcia.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Rawa Gra Rap to również wydarzenie, które pozytywnie wpływa na promocję samego miasta. Nie od dziś, w środowisku związanym z hip-hop’em, Rawa kojarzy się wyjątkowo pozytywnie, o czym mogą świadczyć komentarze samych artystów
– Rawa Mazowiecka dzięki za zaproszenie do waszego miasta . Było gites. – napisał dzień po imprezie na swoim profilu Vienio, jeden z headlinerów tegorocznej imprezy (rozmowa w materiale Video).

My zapraszamy do obejrzenia naszej relacji streszczającej to, co działo się w ostatni weekend wakacji na letniej scenie OSiR. Nasz serwis był medialnym patronem wydarzenia, a agencja kreatywna medialni.biz wspierała promocyjne działania poprzedzające je.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz