Pięć firm złożyło oferty w przetargu na rewaloryzację parku w Rawie Mazowieckiej. Inwestycja warta ponad 5 mln zł wchodzi w kolejny etap…

erawaMiasto
komentarzy

Rawski ratusz otrzymał pięć ofert od firm, które deklarują chęć wykonania rewaloryzacji miejskiego parku. Przewidywany czas zakończenia tej inwestycji to październik przyszłego roku. 

Rewaloryzacja zabytkowego parku w Rawie Mazowieckiej to jeden z etapów rewitalizacji całego miasta, który jako pierwszy wkracza w etap realizacji. W miniony poniedziałek (13.03) Urząd Miasta zakończył przetarg na wykonanie tej inwestycji. W sumie do ratusza wpłynęło 5 ofert, ale póki co, nie udało się wyłonić wykonawcy. 
– Najdroższa ze złożonych ofert należała do warszawskiej firmy i opiewała na kwotę około 5,9 mln zł, najniższa natomiast wpłynęła z Piotrkowa Trybunalskiego, na kwotę około 4,7 mln zł. Jednak wszystkie firmy poprosiliśmy o uzupełnienie złożonych informacji. Nie oznacza to jednak unieważnienia przetargu, jest to zwykła procedura. Zależy nam, żeby działania dalej prowadzić bez zwłoki – mówi wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej Marek Pastusiak. 

Zakres inwestycji wartej ponad 5 mln zł jest bardzo obszerny. Do głównych zadań wykonawcy wchodzą głównie: prace rozbiórkowe i porządkowe istniejącej infrastruktury i wyposażenia; wycinka drzew; prace pielęgnacyjne drzewostanu; wykonanie nowych nasadzeń zieleni wysokiej i niskiej; budowa nowych alejek parkowych z kruszywa; budowa alei o nawierzchni kamiennej; budowa oświetlenia; przebudowa placu zabaw; wprowadzenie małej architektury: ławek, koszy na śmieci i psie odchody, stojaków na rowery, tablice, berso; wymiana systemowej toalety publicznej; budowa sieci monitoringu; renowacja mostku.

Ratusz planuje, aby cała inwestycja zakończyła się w październiku 2018 roku. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz