Pięciolecie parafii w muzycznym wydaniu. W najbliższą niedzielę w kaplicy na osiedlu Zamkowa Wola odbędzie się jubileuszowy koncert…

erawaKultura
komentarzy

„W krainie musicalu” tak zatytułowany jest koncert, który już w najbliższą niedzielę (15.11) o godzinie 14:30 odbędzie się w kaplicy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na osiedlu Zamkowa Wola. Muzyczne wydarzenie jest zorganizowane z okazji pięciolecia najmłodszej parafii w Rawie Mazowieckiej.

Dorota Wójcik i Paulina Janczak zaśpiewają specjalnie z okazji okrągłych urodzin parafii, która od pięciu lat funkcjonuje na osiedlu Zamkowa Wola. W programie koncertu zatytułowanego „W krainie musicalu” między innymi utwory: „Don’t cry for me Argentina”, „Wishing you were somehow here again” z Upiora w Operze, czy „Somewhere over the rainbow” pochodzący z Czarnoksiężnika z Krainy Oz.

Wspomniane solistki nie są przypadkowymi gośćmi. Dorota Wójcik z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Stała się laureatką wielu konkursów wokalnych i Stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od początku kariery artystycznej związana jest z Teatrem Wielkim w Łodzi. W swoim dorobku ma wokalizę AVE MARIA Krauzego do filmu dokumentalnego poświęconemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wykonuje również repertuar operetkowy, pieśniarski i oratoryjny.

Natomiast Paulina Janczak w 2008 roku zadebiutowała w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu Upiór w Operze A.L.Webbera. Zaś w 2010 roku wcieliła się w Cosette w Les Miserables C. Schonberga. Śpiewała także w zespole wokalnym w musicalu Koty. Wraz z zespołem Teatru Muzycznego ROMA zdobyła podwójną platynową płytę za album z muzyką z Upiora w Operze i złotą za Les Miserables. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Artystka jest solistką koncertów musicalowych Musicalove, Broadway Street- The Show oraz The Best Of Sir Andrew Lloyd Webber w Teatrze Rampa w Warszawie. Stworzyła koncert SingLadies – czyli kobiecy świat musicalu. Między innymi z Barbarą Kurdej-Szatan, Robertem Janowskim i Kasią Moś nagrała hymn Szlachetnej Paczki.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz