Pierwsza łopata już w lipcu? W Rawie powstanie pierwszy blok socjalny

erawaMiasto
komentarzy

Pierwszy blok socjalny w Rawie Mazowieckiej ma zostać zlokalizowany przy ul. Mszczonowskiej. Na liście oczekujących ponad 200 rodzin. 

W rawskim Urzędzie Miasta z dużą nadzieją mówi się o powstaniu bloków socjalnych. Bloków, ponieważ obecnie wydane zostało pozwolenie na budowę dwóch takich budynków wielorodzinnych. Jak zapowiadają samorządowcy, budowa ruszy w połowie tego roku. 
– Pozwolenie zostało podpisane, najpóźniej w lipcu powinna zostać wbita pierwsza łopata – krótko mówi burmistrz Dariusz Misztal. 

Początkowo przy ul. Mszczonowskiej powstanie jeden budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 40 mieszkań. Wśród nich również te, zlokalizowane na parterze, będą w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 
– Przed budynkiem będzie sporo przestrzeni i chociażby plac zabaw dla dzieci. Nie zabraknie miejsc parkingowych. Mieszkania są małe od 20 do 40 m2. Chcę, aby trafiły one do rodzin, które naprawdę potrzebują wsparcia – dodaje burmistrz Misztal. 

Koszt jednego bloku to około 2,5 mln zł. Inwestycja, której zakończenie planowane jest na jesień 2018 roku, ma otrzymać wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35% całej wartości.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz