Pierwszy blok socjalny w Rawie Mazowieckiej do końca przyszłego roku? Ratusz zapewnia o pewności tego przedsięwzięcia

erawaMiasto
komentarzy

Rawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło kolejny przetarg na budowę dwóch bloków socjalnych w Rawie Mazowieckiej. Budynki mają powstać przy ulicy Mszczonowskiej i liczyć w sumie 80 mieszkań. 

Od wielu miesięcy w Urzędzie Miasta w Rawie Mazowieckiej podnoszony jest temat budowy bloku socjalnego. Aktualnie mówi się o dwóch takich obiektach, dla których już została wydana zgoda na budowę. Aktualnie rawski TBS ogłosił przetarg na ich realizację, oferty mogą wpływać do 24 lipca. 

W kwietniu bieżącego roku zapowiadano, że pierwsza łopata zostanie wbita jeszcze w lipcu, ten termin ze względu na unieważnienie poprzedniego przetargu, nie zostanie dotrzymany. W poprzedniej procedurze do TBS wpłynęła tylko jedna oferta, której wartość przekroczyła prawie o 100% zakładane koszta wykonania. Mimo to ratusz zapewnia, iż projekt ten jest priorytetowy i musi być zrealizowany. 
– Przyznano nam środki z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 30% wartości kosztorysowej całej inwestycji – mówi wiceburmistrz Marek Pastusiak, zapewniając, że gdyby budowa miała pochłonąć więcej niż zapisane już w budżecie 3 mln zł na pierwszy obiekt, ten i tak powstanie. 

Realizacja podpisanej z wyłonionym wykonawcą umowy, a więc budowa pierwszego bloku, ma się rozpocząć nie później niż dwa tygodnie po przekazaniu terenu i zakończyć do 30 października 2018 roku. Natomiast drugi obiekt ma powstać w okresie od 30 marca 2019 do 20 grudnia 2020. 

Każdy z bloków socjalnych umiejscowionych przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie ma składać się z 40 mieszkań, w tym 3 dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach umowy ma być również wykonana cała infrastruktura techniczna, a więc instalacje, parkingi i drogi dojazdowe.  

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz