Pierwszy EuroPiknik w Rawie Mazowieckiej za nami. Głównym punktem w programie były występy samych rawian

erawaKultura
komentarzy

15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej stało się doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Na Dni Otwarte Funduszy Europejskich zaprosiliśmy przed Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej. 

Sobotnie popołudnie okazało się być doskonałą porą na miłe spędzanie czasu. Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej chętnie przybyli na teren przylegający do MDKu, gdzie znalazła się scena i wszystkie przygotowane atrakcje. 

Główną z nich okazały się być występy rawian. Na scenie pojawiły się przedszkolaki z Tęczowej Jedyneczki, które zatańczyły i zaśpiewały w strojach rawsko-opoczyńskich. Swoje talenty zaprezentowała również młodzież z Ogniska Muzycznego. Na plenerowej scenie nie mogło zabraknąć także rawskiej Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Oprócz części artystycznej wszyscy goście mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, skosztować lemoniady, popcornu i waty cukrowej, sprawić sobie piękną aplikację rysunkową na buzi, zatopić się w świat wirtualnej rzeczywistości, czy pograć w kręgle.

W ten radosny sposób uczciliśmy 15 lat Polski w UE oraz fakt, że Rawa przez ten czas aktywnie korzystała ze środków europejskich. Wspomniał o tym krótko burmistrz Piotr Irla.

Zdjęcia części projektów, o których mówiono, znajdują się na wystawie na górnym holu Miejskiego Domu Kultury. Można je oglądać do końca maja.

Więcej zdjęć z pikniku znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz