„Pierwszy krzyż w historii osiedla Zamkowa Wola”. Budowa nowego kościoła wchodzi w kolejny etap…

erawaMiasto
komentarzy

Nowy kościół, który ma stanąć na osiedlu Zamkowa Wola w Rawie Mazowieckiej coraz bliżej. Niedzielne (12.10) wydarzenia otworzą kolejny etap realizacji tego pomysłu. Podczas wieczornych uroczystości poświęcony zostanie krzyż usytuowany na działce, na której w przyszłości ma stanąć świątynia.

W kwestii formalnej, właśnie w niedzielę, uroczyście zostanie przekazany akt notarialny terenu, na którym w przyszłości stanie nowy kościół. Tego miejsca dziś nie przegapi już nikt. Od kilku dni na działce stoi bowiem okazały krzyż. Symbol, który zostanie poświęcony przez Biskupa Łowickiego Księdza Andrzeja Franciszka Dziubę.
– To historyczny moment, w którym mamy szansę wszyscy uczestniczyć. Po raz pierwszy na tym osiedlu pojawił się krzyż. Rozpoczynamy prace dotyczące budowy kościoła, a więc miejsca służącemu wszystkim mieszkańcom Rawy – mówi ks. Konrad Świstak, proboszcz najmłodszej parafii w mieście.

Dzisiejsze wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:40 wystąpieniem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 2, którzy przygotowali z tej okazji specjalny montaż słowno-muzyczny. Później odbędzie się msza pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Po nabożeństwie uroczystość przeniesie się na przyszły plac budowy. To właśnie tam zostanie poświęcony nowy krzyż i działka, na której stanie kościół. Podczas uroczystości burmistrz Eugeniusz Góraj przekaże także akt notarialny na ręce Biskupa. Nie zabraknie również akcentu papieskiego, na koniec zostanie odśpiewana „Barka”, a wszyscy goście zostaną poczęstowani symboliczną kremówką.
– Prośbę o działkę wystosowaliśmy w rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II, teraz w Dzień Papieski nastąpi kolejny etap prowadzący do budowy kościoła. Chciałem, aby miało to swoją szczególną kontynuację – dodaje ks. Świstak.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz