Pierwszy medal wśród chłopców w biegach przełajowych. Wojciech Pawlak z rawskiego klubu MLUKS „RAWA” wywalczył srebro…

erawaSport
komentarzy

Zawodnik MLUKS „RAWA”, młodzik Wojciech Pawlak wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Końskich.  To pierwszy medal w historii klubu w biegach przełajowych wśród chłopców, w zawodach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wojtek wykazał się umiejętnościami podczas biegu przełajowego na odcinku 3 km. 

Wojciech Pawlak wywalczył srebro podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Końskich, które odbyły się 16 marca. Jest to pierwszy medal w historii klubu w biegach przełajowych wśród chłopców, wcześniej sukcesy odnosiła Justyna Wiązek zdobywając mistrzostwo makroregionu i złoty medal Mistrzostw Polski.

Wojtek należał do faworytów najdłuższego dystansu i nie zawiódł. Od startu biegł w czołowej grupie, a pod koniec biegu skutecznie finiszował, zdobywając swój pierwszy medal w makroregionie. Uległ jedynie bezkonkurencyjnemu Karolowi Bielawskiemu z SSR Olimp Strawczyn.

Przez blisko dwa miesiące Wojtek borykał się z bolesną kontuzją przyczepu mięśnia czworogłowego, którą dopiero niedawno udało się wyleczyć. Tym większy jest sukces tego zawodnika, któremu udało się dojść w krótkim czasie do formy. Wojtek Pawlak należy do bardzo utalentowanej grupy z rocznika 1998, z której okazał się najwytrwalszym. Teraz zbiera owoce swojej pracowitości zdobywając medale w zawodach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Więcej informacji na www.mluks-rawa.pl.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz