Pierwszy Piknik Mundurowy w Rawie Mazowieckiej za nami. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem

erawaMiasto
komentarzy

Tego w Rawie jeszcze nie było. W minioną niedzielę (07.08) w sąsiedztwie Hali Tatar pojawili się przedstawiciele różnych służb mundurowych. 

To był pierwszy Piknik Mundurowy zorganizowany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Na wszystkich przybyłych czekało jednak nie tylko spotkanie z policjantami. Tuż przy Hali Tatar pojawili się bowiem przedstawiciele chyba wszystkich służ mundurowych działających na terenie naszego regionu. Nie zabrakło także licznych konkursów z nagrodami, czy zabaw. 

Główną atrakcją wydarzenia były pokazy zatrzymywania osób agresywnych przez psy policyjne oraz tresura psa policyjnego. Każdy chętny mógł zapoznać się ze sprzętem używanym przez policjantów, wojsko, straż pożarną, WOPR, ratowników medycznych, czy też służbę ochrony kolei. Chętnych do zabawy nie zabrakło również przy stoisku lasów państwowych, biblioteki publicznej i Fundacji Obudźmy Nadzieję. 

W trakcie zabawy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ,,Bezpieczne Wakacje”, który Komenda Policji w wspólnie zorganizowała z Miejską Biblioteką Publiczną w Rawie.

Takie pikniki z pewnością sprawiają, że wzrasta poziom zaufania do służb mundurowych. 

W organizację policyjnego pikniku włączyli się: Urząd Miasta Rawa Mazowiecka, Urząd Gminy Rawa Mazowiecka, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawie Mazowieckiej, Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, Fundacja „Obudźmy Nadzieję”, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, Straż Miejska w Rawie Mazowieckiej, Straż Ochrony Kolei- Posterunek Idzikowice, Lasy Państwowe. Nadleśnictwo Skierniewice, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rawie Mazowieckiej, Wojskowe Centrum Rekrutacji Skierniewice, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, Powietrzna Jednostka Ewakuacji Medycznej Nowy Glinnik, 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej w Kutnie, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi Wydział Prewencji oraz przewodnicy psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Zdjęcia z Pikniku Mundurowego znajdziecie w naszej galerii

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz