Piesi i rowerzyści mają być bezpieczniejsi. Kolejne zmiany wprowadzane są w Rawie Mazowieckiej

erawaMiasto
komentarzy

Na rawskich drogach znikają i pojawiają się nowe przejścia dla pieszych. Nie zabrakło też kolejnych progów zwalniających. 

Pojawiające się zmiany to efekt pracy Zespołu ds. Bezpieczeństwa Drogowego, który przeprowadził kontrolę dróg i oznakowań w mieście. 

Jednym z pierwszych i bardzo ważnych działań jest usunięcie przejścia dla pieszych przy ul. Tomaszowskiej, którego lokalizacja stanowiła zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych. Dodatkowym zabezpieczeniem nieistniejącego już przejścia jest czasowo ustawiona bariera ochronna, a do dyspozycji pieszych jest przejście usytuowane przy komisariacie policji. Przypomnijmy, to właśnie na tym przejściu niedawno doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej. 

Następne prace widoczne są na ul. Sobieskiego w bezpośrednim sąsiedztwie wylotu ścieżki rowerowej. To właśnie tu zamontowano progi zwalniające zwiększające bezpieczeństwo rowerzystów wyjeżdżających na jezdnię. 

Kolejną zmianą będzie budowa wyniesionego przejścia pieszo-rowerowego przy moście na ul. Łowickiej. Połączy ono w bezpieczny sposób odcinki ścieżki rowerowej wychodzącej z parku w kierunku os. Zamkowa Wola. Jego budowa rozpoczęła się dzisiaj (26.11), dlatego należy liczyć się z chwilowymi utrudnieniami. 

Następne zmiany podnoszące bezpieczeństwo w naszym mieście będą wprowadzane stopniowo, o czym będziemy na bieżąco informować. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz