Piesi wchodzą wprost pod koła samochodów. Na ulicy Kazimierza Wielkiego przydałoby się dodatkowe przejście dla pieszych. Sprawą ma się zająć Policja…

erawaMiasto
komentarzy

 Czy na ulicy Kazimierza Wielkiego brakuje oznaczonego przejścia dla pieszych? Wystarczy chwilę poobserwować tę największą osiedlową ulicę, by dostrzec mieszkańców przechodzących przez jezdnię w niezbyt bezpieczny sposób.
– Ludzie włażą wprost pod koła – komentuje Sławek, zmotoryzowany mieszkaniec osiedla Zamkowa Wola. Pobliska apteka oraz kilka punktów handlowych sprawia, że ruch w tym miejscu faktycznie jest coraz większy.  Policja zapowiada, że przyjrzy się temu problemowi…

fot. Piesi często przechodzą przez jezdnię w niedozwolonych miejscach.

To, że mieszkańcy osiedli potrafią znaleźć drogę na skróty wiadomo nie od dziś. Mnóstwo „przedeptów” na trawnikach i chodniki budowane w coraz to nowych miejscach świadczą o tym doskonale. Niestety nie zawsze krótsze przejście jest przejściem bezpieczniejszym. Problem w ostatnim czasie szczególnie widać na ulicy Kazimierza Wielkiego, w okolicach apteki. Mieszkańcy przechodzą tam przez jezdnię, nie zwracając uwagi na spory ruch samochodów.
– W tym miejscu kiedyś dojdzie do tragedii. Tu potrzeba pasów, by kierowcy wiedzieli gdzie mogą spodziewać się pieszych – tłumaczy jeden z kierowców mieszkających na osiedlu.

Tym miejscem postanowiliśmy zainteresować rawską Policję. Jak się okazuje, mundurowi cały czas prowadzą analizy dotyczące tego, gdzie na miejskich ulicach przydałyby się dodatkowe „zebry”. I choć o problemie z popularnego „sójczego” jeszcze nie słyszeli, komendant obiecał bliżej przyjrzeć się tej sprawie.
– Policjanci jeżdżąc po mieście obserwują gdzie jeszcze przydałoby się dodatkowo oznakowane przejście. W tej sytuacji również skieruję w to miejsce kierownika ruchu drogowego, aby sprawdzić czy rzeczywiście jest takie zapotrzebowanie – mówi Jerzy Majewski, komendant rawskiej Policji.

Mundurowi o jedno dodatkowe przejście już wnioskowali do zarządcy drogi. Pojawiło się ono między rawską galerią a drogerią na ulicy Konstytucji 3 Maja.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz