Pijani na drogach powiatu rawskiego. Dwie osoby wpadły w ręce policji

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Najpierw w ręce stróżów prawa wpadła rowerzystka, a niespełna godzinę później kierujący Nissanem.

Każdego dnia policjanci podejmują działania mające na celu eliminowanie zagrożeń, jakie stwarzają kierujący będąc pod wpływem alkoholu. Tak było i tym razem. W poniedziałek (16.12) około godziny 16:15 policjanci z rawskiej „drogówki”, zatrzymali do kontroli rowerzystkę, która w miejscowości Wola Chojnata poruszała się rowerem bez oświetlenia, nie posiadała również elementów odblaskowych. Od 62-latki wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu. Mieszkanka powiatu rawskiego została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych za kierowanie rowerem będąc pod wpływem alkoholu oraz 100 złotych za brak sprawnego oświetlenia.

Ten sam patrol, około godziny 16:50 w miejscowości Krukówka zatrzymał do kontroli drogowej 56-latka kierującego nissanem Primera. Od mężczyzny również wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko półtora promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz