Pijani sprawcy niebezpiecznych zdarzeń. W Sadkowicach kierowca na „podwójnym gazie” doprowadził do wypadku. W Rawie wypici mężczyźni zdemolowali auto…

erawaPowiat
komentarzy

Pierwszego kwietnia w powiecie rawskim doszło do dwóch zdarzeń z udziałem nietrzeźwych osób. Policjanci najpierw interweniowali w Sadkowicach, gdzie wypadek spowodował pijany kierowca. Wieczorem funkcjonariusze zatrzymali również trzech młodych mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu zdemolowali samochód zaparkowany na jednym z rawskich parkingów.

O wypadku drogowym w Sadkowicach dyżurny został poinformowany tuż po godzinie 13:00. Jak okazało się na miejscu, kierowca Fiata Ducato nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył Volkswagena LT, który skręcał do posesji. W wyniku uderzenia jadący Volkswagenem 24-letni kierowca oraz jego 31-letni pasażer z obrażeniami trafili do szpitala w Skierniewicach. Fiatem natomiast podróżowało trzech pijanych mężczyzn, którzy w organizmie mieli od 2 do prawie 3 promili alkoholu. Jeden z nich 44-latek również został przetransportowany do szpitala. Pozostali dwaj oddalili się z miejsca zdarzenia, ale szybko zostali ujęci przez policjantów.
– W toku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 60 i 26 lat. Obaj panowie byli nietrzeźwi – ponad 2,5 promila i niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy ci uczestnicy zdarzenia złożą wyjaśnienie po wytrzeźwieniu – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Drugie zdarzenie z udziałem nietrzeźwych miało miejsce po godz. 22:00. Policjanci zostali poinformowani o głośnym zachowaniu trzech mężczyzn, którzy siedzieli w BMW zaparkowanym przy ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej. Funkcjonariusze, którzy zadysponowani zostali na miejsce, ukarali mężczyzn mandatem za zakłócanie ciszy nocnej. Niestety, wymierzona kara nie uspokoiła rozbawionych rawian. Przed północą do dyżurnego wpłynęło bowiem kolejne zgłoszenie, tym razem ci sami mężczyźni demolowali stojący na parkingu samochód.
– Na gorącym uczynku zostali zatrzymani 20, 19 i 16- letni mężczyźni, którzy niszczyli Daewoo Lanos. Wybili przednią szybę i uszkodzili drzwi powodując straty na kwotę 600 zł – informuje nadkom. Sokołowska.

Wszyscy trzej zatrzymani byli pijani. Mieli od ponad 0,5 do ponad  1,5 promila alkoholu w organizmie. Najmłodszy z nich, a więc jeszcze nieletni, został przekazany rodzicom, teraz zajmie się nim sąd rodzinny. Pozostali dwaj rawianie trafili do aresztu, po wytrzeźwieniu odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz