Pijany, bez prawa jazdy, jechał autem nie dopuszczonym do ruchu. Teraz rawianinowi grozi do 5 lat więzienia

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci z Rawy próbowali zatrzymać osobowe audi do kontroli. Kierowca znacznie przyśpieszył i nie zareagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po dynamicznym pościgu okazało się, że miał blisko trzy promile alkoholu.  

Mundurowi z rawskiej “drogówki” zauważyli znane im audi A4 na ulicy 1 Maja w Rawie Mazowieckiej w minioną niedzielę (15.12). Pamiętali, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli, ale mężczyzna nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń.

Dynamiczny pościg zakończył się na jednej z posesji przy ul. 1 Maja. Funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego rawianina. Jak się później okazało, mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, a audi, którym kierował, nie było dopuszczone do ruchu.

Tak jak przypuszczali policjanci, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż zatrzymano mu je już wcześniej za podobne przestępstwo. Rawianin trafił do aresztu. Teraz odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg wykroczeń. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz