Pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów. Policjant po służbie zatrzymał agresywnego kierowcę

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Policjant z rawskiej komendy zatrzymał kierowcę mercedesa, który miał 1,7 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, 40-letni kierujący nie tylko był pijany, ale również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Udowodnił to funkcjonariusz z komendy w Rawie Mazowieckiej, który w noc wigilijną zauważył, wjeżdżającego na parking osiedlowy mercedesa bez włączonych świateł. Po chwili kierujący uderzył w zaparkowanego citroena, a kiedy chciał wyjechać z parkingu otarł peugeota.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Podbiegł do kierującego, ze stacyjki wyciągnął kluczyki i poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego. Od 40-letniego kierowcy mercedesa była wyczuwalna silna woń alkoholu. Mężczyzna był bardzo agresywny i chciał uciekać. Jego działania udaremnił policjant.

Kierowca miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieszkaniec Rawy nie ma prawa jazdy, posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany przez sąd do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Pijany 40-latek został zatrzymany, a samochód odholowany na parking policyjny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz