Pijany kierowca chciał wręczyć łapówkę. Policjanci z Białej Rawskiej zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję i próbował uniknąć konsekwencji…

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z Białej Rawskiej zatrzymali pijanego kierowcę, który próbował ich przekupić. 57-letni mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu zderzył się z innym samochodem, później staranował ogrodzenie, a na koniec starał się wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Jak się okazało, to nie była jego pierwsza jazda po pijaku.

Do wspomnianego zdarzenia doszło we wtorek (20.05) na ul. 15-Grudnia w Białej Rawskiej. Tam 57-letni kierujący Seatem Toledo nagle zahamował i cofając uderzył w jadącego za nim Fiata Pandę. Później chcąc gwałtownie ruszyć, uderzył w podmurówkę ogrodzenia i wjechał na pobliską posesję, gdzie już zajęła się nim miejscowa policja.

Okazało się, że sprawcą kolizji jest mieszkaniec gminy Biała Rawska, który podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Wtedy też próbował wręczyć policjantom łapówkę.
– Pieniądze włożył do walizki z alkosensorem – urządzeniem do badania stanu trzeźwości, zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, mówiąc jednocześnie funkcjonariuszom, żeby dali spokój, nic już nie robili i „załatwili sprawę” – tłumaczy Karolina Sokołowska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Policjanci natychmiast o zajściu powiadomili dyżurnego. Pijanego łapówkarza zatrzymali, a pieniądze zabezpieczyli, jako dowód przestępstwa. Policja wystąpiła również o tymczasowe aresztowanie 57-latka, ponieważ już dwukrotnie był karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz