Pijany kierowca potrącił pieszą i uciekł. Kobieta zmarła

erawaPowiat, Sadkowice
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Do 12 lat więzienia grozi kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna miał prawie 2 promile. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę (5.03) o godzinie 3:00 w Gogolinie, w gminie Sadkowice. Z zebranych przez policję informacji wynikało, że dwoje pieszych, mężczyzna i kobieta, szli prawą stroną nieoświetlonej drogi. Mężczyzna szedł bliżej pobocza, natomiast kobieta obok niego, nie posiadali elementów odblaskowych. Kierujący samochodem marki BMW jadąc w tym samym kierunku co szli piesi, potrącił idącą 39-latkę. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając rannej pomocy. Kilka posesji dalej porzucił uszkodzony samochód. Policjanci z wydziału kryminalnego krótko po zdarzeniu zatrzymali 37-letniego kierującego bmw. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo została pobrana mu krew do badania na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Mężczyzna był już wcześniej notowany. Nie posiadał również uprawnień do kierowania. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 37-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie obowiązującymi przepisami w razie uczestniczenia w wypadku drogowym sprawca jest obowiązany:
– zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
– przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku,
– niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego,
– podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany:
– udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję,
– nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku,
– pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie zespołu ratownictwa medycznego lub Policji wymaga oddalenia się – niezwłocznie powrócić na to miejsce.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz