Pijany kierowca potrącił rowerzystę. Policja szuka świadków wypadku do jakiego doszło w miejscowości Żurawia w powiecie rawskim…

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z Białej Rawskiej poszukują świadków wypadku, do którego doszło w miejscowości Żurawia w powiecie rawskim w minioną środę (3.06) około 11:40. Kierowca Opla Astry potrącił tam rowerzystę i zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Sprawca wypadku już został zatrzymany. 

64-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu rawskiego potrącony został w miejscowości Żurawia niedaleko Białej Rawskiej. Uderzył w niego samochód osobowy Opel Astra, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany z urazem nogi został przewieziony do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku.
–  Około godziny 17:20 policjanci z komisariatu w Rokicinach (powiat tomaszowski) ustalili i zatrzymali kierującego Astrą 65-latka, bez stałego miejsca zamieszkania. Podczas zatrzymania mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie – informuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Pijany kierowca, po spędzeniu nocy w areszcie, w trakcie przesłuchania przyznał się do potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca zdarzenia. Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna podczas wypadku również był pod wpływem alkoholu. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu.

Teraz policjanci z Białej Rawskiej poszukują świadków tego zdarzenia. Prośba o kontakt z komendą skierowana jest głównie do kierowcy samochodu ciężarowego lub dostawczego z białą skrzynią ładunkową. Mężczyzna w wieku około 40 lat był bezpośrednim świadkiem wypadku. Na komendę można zgłosić się osobiście lub przekazać informację telefonicznie. Policjanci do dyspozycji świadków są pod numerem 46 813-25-30.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz