Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. W samochodzie miał otwartą butelkę wódki i puszkę piwa

erawaMiasto
komentarzy

Blisko 3 promile alkoholu miał kierowca opla, którego zatrzymali do kontroli drogowej rawscy policjanci. Uwagę mundurowych zwróciło nieprawidłowe zachowanie kierowcy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ogniwa ruchu drogowego, pełniąc służbę w Rawie Mazowieckiej, zauważyli kierującego oplem, który na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i Fawornej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi zmuszając go do gwałtownego hamowania i zjechania na przeciwległy pas ruchu, tak aby nie doszło do zderzenia. Funkcjonariusze pojechali za oplem i natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

W trakcie czynności, od 42-letniego mieszkańca powiatu rawskiego wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. W aucie znajdowała się otwarta butelka wódki i puszka piwa. Stan techniczny samochodu był w opłakanym stanie, a ostatnie badanie techniczne wykonane 4 lata temu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a samochód odholowali na parking policyjny. Za popełnione wykroczenia mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Warto przypomnieć – za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz