Pijany Ukrainiec plądrował zaparkowane auta. Policjanci z Białej Rawskiej zatrzymali 39-latka, który był już wcześniej poszukiwany przez warszawskich funkcjonariuszy…

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z Białej Rawskiej zatrzymali pijanego obcokrajowca, który okradał zaparkowane w mieście samochody. 39-letni obywatel Ukrainy najpierw otworzył i splądrował Audi 80, a później próbował dostać się do wnętrza Opla Vectry. Spłoszony przez właścicieli zbiegł do miejscowego parku. Tam znalazła go policja, która z pomocą trzech świadków zdarzenia, zatrzymała potencjalnego złodzieja. Teraz za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Do wspomnianego zdarzenia doszło nocą w poniedziałek (9.06) na ulicy Mickiewicza w Białej Rawskiej. Tam 39-letni obywatel Ukrainy próbował włamać się do zaparkowanego Opla Vectry. Nieudolny włamywacz obudził  jednak właścicieli, którzy przepłoszyli go i udaremnili kradzież. Obcokrajowiec zbiegł do miejskiego parku, a w ślad za nim podążał właściciel samochodu, po drodze zawiadamiając o zdarzeniu bialską policję. Po dojechaniu na miejsce patrol przy wsparciu samych świadków zatrzymał drobnego włamywacza.

Podczas interwencji policjantom zgłoszono jeszcze jedną próbę kradzieży. Do mundurowych podszedł inny mieszkaniec Białej Rawskiej i zgłosił, że jego samochód Audi 80 również został otwarty, a wnętrze splądrowane.

Funkcjonariusze ustalili, że obydwu czynów dopuścił się zatrzymany obywatel Ukrainy, który działał pod wpływem alkoholu. Okazało się również, że 39-latka poszukuje już warszawska policja. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz