Piknik organizacji pozarządowych, otwarcie pierwszego skateparku, czy kolejna edycja Topogrania. Na „Radosne Święto” zaprasza Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka…

erawaKultura
komentarzy

Patriotyczne święta mogą być obchodzone wyjątkowo radośnie. Do tego zachęca między innymi Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka. W tym roku magistrat połączył siły z lokalnymi stowarzyszeniami organizując wyjątkowy festyn. Cel to między innym uczczenie 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. 

plakat radosne święto

fot. Wszystkie zaplanowane atrakcje można znaleźć na plakacie imprezy.

To ma być po prostu radosny dzień. Do takiego wspólnego przeżywania 3-go maja zachęcają wszyscy. Specjalny festyn w tym roku odbędzie się w okolicach Zalewu Tatar oraz pływalni AQUARIUM Centrum Fit Rawa, co na pewno wpłynie na klimat wydarzenia, jak i mnogość proponowanych atrakcji. Wśród nich chociażby otwarcie pierwszego rawskiego skateparkuna który od kilku lat czekają lokalni miłośnicy ekstremalnych sportów.
– Będziemy smakować potraw przygotowanych przez stowarzyszenia i wioski tematyczne, ale również bawić się rekreacyjnie, sportowo. Wśród atrakcji przewidziane jest otwarcie skateparku i wyjątkowy pokaz trialu. To będzie pierwsza okazja, by zobaczyć jakie jest zainteresowanie tą inicjatywą. W przyszłości pomyślimy czy będzie potrzeba dokupienia sprzętu, czy może nawet zatrudnienia na jakiś czas instruktora, żeby młodzieży w tym miejscu przybywało – zapowiada burmistrz Eugeniusz Góraj.

Sportowa aktywność 3-go maja będzie miała również inne wymiary. Rawianie będą mogli wziąć udział np. w biegu o puchar burmistrza miasta, czy zawodach strzeleckich.
– Trasa tegorocznego biegu wyniesie równe 3 kilometry. Jest to dystans dla każdego, niezależnie od wieku i sposobu w jaki będzie chciał go pokonać. Na wszystkich już teraz czekają medale i wejściówki na basen – zachęca Grzegorz Stefaniak z Triathlon Rawa.

W ramach Festynu Organizacji Pozarządowych, odbędzie się również IX edycja Topogrania. Stowarzyszenie „Topory” zaprasza do wzięcia udziału w graniu. Do dyspozycji będą gry planszowe, logiczne, ale nie zabraknie też konkursów, a wśród nich kalambury, jenga, mini Mam talent, czy konkurs plastyczny.

Honorowy patronat nad festynem objął wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak i ks. prałat Bogumił Karp.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz