Piłkarskie emocje nie tylko na pierwszoligowych boiskach. Podczas rozgrywek w powiecie rawskim interweniować musiała policja…

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Nie trzeba najważniejszych piłkarskich trofeów, by emocje związane z kibicowaniem sięgały zenitu. Ostatnio przekonał się o tym piłkarski sędzia, który obsługiwał spotkanie w miejscowości Paprotnia w powiecie rawskim. Arbiter został uderzony przez jednego z kibiców, kilku innych groziło mu pobiciem.

Sytuacja miała miejsce podczas meczu o Puchar Wójta Gminy Sadkowice. Jeden z kibiców niezadowolonych z przebiegu spotkania, wbiegł na boisko i pięścią uderzył sędziego w głowę. Nie obeszło się także bez gróźb pobicia adresowanych w stronę arbitra. Agresja piłkarskiego fana nie wyczerpała się jednak podczas samego zajścia na boisku. W czasie zatrzymywania, 42-latek kilkakrotnie odepchnął interweniującego policjanta i uderzył go barkiem, jednocześnie znieważając go.

Na miejscu musiał pojawić się jeszcze jeden policyjny patrol. Mundurowi zajęli się pozostałymi uczestnikami zamieszania, którzy cały czas kierowali swoje niewybredne uwagi w stronę sędziego. Zatrzymany został 57-latek, który również groził arbitrowi, oraz 38-latek, który zachowywał się agresywnie, a podczas doprowadzania do radiowozu, próbował przekupić funkcjonariuszy. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy trzej kibice są mieszkańcami gminy Sadkowice. Usłyszeli już zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do roku pozbawienia wolności, za groźby karalne do 2 lat, za naruszenie nietykalności funkcjonariusza do 3 lat. Największą potencjalną karą objęta jest próba skorumpowania policjanta, za ten czyt można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz