Piłkarskie turnieje, rodzinny piknik, happening rawskiej policji, czy „Noc Mazurka”. Sprawdźcie dokładny rozkład wydarzeń nadchodzącego weekendu…

erawaKultura
komentarzy

To będzie wyjątkowo aktywny weekend w Rawie Mazowieckiej, w mieście zaplanowanych jest kilka imprez, które powinny zadowolić miłośników kultury, sportu i rekreacji. W planach między innymi dwa piłkarskie turnieje, szkolny piknik oraz wyjątkowa „Noc Mazurka”.

Wśród dość popularnych opinii, że w Rawie nic się nie dzieje, rozpoczynający się weekend ze wszech miar stara się obalić stereotypową ocenę. Wydarzeń organizowanych jest kilka, co ciekawe, inicjatorami większości przedsięwzięć są niezależne od samorządu grupy i instytucje. Co więc będzie się działo? Sprawdźcie poniżej!

> Rodzinny Piknik SP Nr 4 – Sobota 10:00
Sobotę rozpoczynamy na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 4 na osiedlu Zamkowa Wola, gdzie o godzinie 10:00 rozpocznie się piknik rodzinny. Trwająca do godziny 13:00 zabawa ma integrować społeczność szkolną. Nie zabraknie oczywiście występów dzieci, konkurencji sportowych, malowania twarzy, czy chociażby degustacji wypieków przygotowanych na ten dzień przez rodziców. Specjalnie dla uczestników pikniku przeprowadzone zostaną również zajęcia z aerobiku i pokaz ratownictwa medycznego.

> Turniej Piłkarski Rawa Cup – Sobota 10:00 (plakat)
Na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących (ulica Kościuszki), od godziny 10:00 rozgrywany będzie Turniej Piłkarski Rawa Cup. Wydarzenie sportowe organizowane jest przez niedawno założony Miejski Uczniowski Klub Sportowy „FUTBOL”, prowadzący zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla dzieci z roczników 2010-2007. Potyczki młodych piłkarzy będzie można oglądać do godziny 17:00.

> Noc Mazurka 2014 – Sobota 13:45 (plakat)
To już czwarta „Noc Mazurka” organizowana w Rawie Mazowieckiej. O 13:45 w ogrodzie przy ulicy Miłej 4 wystartuje muzyczno-teatralne wydarzenie, które potrwa do późnego popołudnia. W programie przewidziano nie tylko koncerty muzyki ludowej, poważnej, poezji, ale również występy przygotowane przez młodzież z rawskich szkół. Tradycyjnie już, repertuar wydarzenia składa się głównie z utworów polskich kompozytorów, czerpiących inspiracje z twórczości ludowej. Jedną z większych atrakcji tego wydarzenia będzie z pewnością występ Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

> Happening Głos Profilaktyki – Sobota 16:00
Ostatnim z sobotnich wydarzeń jest druga odsłona ogólnopolskiej akcji Głos Profilaktyki. Komenda policji po raz kolejny spotka się z rawianami, aby wspólnie wybić rytm „wolnych serc”. Punktualnie o godzinie 16:00, przed Miejskim Domem Kultury zgromadzeni mieszkańcy przez 60 sekund będą wybijać rytm serca. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na profilaktykę i walkę z uzależnieniami.

> VI. Rodzinny Turniej w Piłce Nożnej i Siatkowej – Niedziela 12:00 (plakat)
Niedziela to kolejna duża impreza rekreacyjno-sportowa. Na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących (Orlik ul. Kościuszki) odbędzie się 6. Rodzinny Turniej w Piłce Nożnej i Siatkowej. Wydarzenie sportowo-rekreacyjne tradycyjnie potrwa przez cały dzień. Wspólna zabawa odbędzie się od 12:00 do 18:00.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz