PiS dyskutował o rawskim szpitalu. Jak zwykle nie obyło się bez gorącej dyskusji i małych kontrowersji…

erawaPowiat
komentarzy

To miała być ekspercka dyskusja dotycząca losów zadłużonych szpitali. W Rawie Mazowieckiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. I choć tytuł konferencji mówił o szpitalach ogólnie, nikt nie miał wątpliwości, iż głównym bohaterem jest Szpital Św. Ducha w Rawie. Nie obyło się bez gorącej dyskusji i małych kontrowersji.

Te, dotyczyły chociażby kwestii udziału w spotkaniu osób trzecich. Kilkunastu mieszkańców Rawy, pomimo chęci, nie mogło wziąć udziału w blisko 5 godzinnym spotkaniu. Jak podsumował inicjator wydarzenia, poseł Janusz Wojciechowski, z założenia miała to być dyskusja ekspercka. Otwarte spotkanie z mieszkańcami byłoby zdominowane przez politykę – podkreśla polityk.

Czy konferencja wniosła coś nowego w spojrzenie na sytuację rawskiego szpitala? Raczej trudno to jednoznacznie stwierdzić. Podczas dyskusji powróciły bowiem stare spory i niedomówienia, które pojawiają się już od kilku lat. Jak zwykle zaogniło na linii starosta – burmistrz. Józef Matysiak oraz Eugeniusz Góraj nie szczędzili sobie ostrej wymiany opinii na temat losów medycznej placówki.
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótką relację video z tego, co udało nam się zarejestrować na wspomnianej konferencji…

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz