Płonie przetwórnia owoców w Białej Rawskiej. Pożar objął cały kompleks hal

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

18 zastępów straży pożarnej gasi pożar hal Grupy Producentów Owoców „Polskie Sady” przy ul. Targowej w Białej Rawskiej. W budynku znajdowali się pracownicy. Nikt nie odniósł obrażeń. 

Zgłoszenie o pożarze trafiło do Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej dziś (15.01) o godzinie 19:35. Na miejsce natychmiast zadysponowano ratowników. 
– Ogień objął kompleks hal należących do Grupy Producenckiej „Polskie Sady”. Zagrożony jest budynek biurowy oraz zbiornik z olejem opałowym. Wewnątrz znajdowało się 18 pracowników, którzy opuścili budynek przed przybyciem strażaków – relacjonuje z miejsca zdarzenia st. kap. Konrad Krupa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Na miejscu pracuje 7 zastępów PSP, w tym dwie cysterny z Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego, podnośnik z Rawy Mazowieckiej i Tomaszowa Mazowieckiego oraz drabina ze Skierniewic. W akcji ratunkowej strażaków wspierają także ochotnicy z 11 zastępów OSP. Teren zabezpiecza policja. 

Grupa Producentów Owoców „Polskie Sady” zajmuje się produkcją sadowniczą, sortowaniem, pakowaniem, przetwarzaniem oraz sprzedażą. Udziałowcami spółki są gospodarstwa sadownicze z rejonu Wilgi, Warki, Białej Rawskiej i Grójca.
Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii. 
fot. Luiza Wieczorek

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz