Po 500 zł za stanie pod sklepem. Przypominamy – zgromadzenia są zakazane

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

25 marca 2020 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące m.in. całkowitego zakazu gromadzenia się osób. Niestety, pięciu mężczyzn z powiatu rawskiego nie dostosowało się do nowych zaleceń i złamało ten zakaz. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

W minioną sobotę (28.03) dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rosławowice, przed sklepem zgromadziło się pięciu mężczyzn. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili tę informację. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni spotkali się w celach towarzyskich.

Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów ulgowo potraktować mieszkańców powiatu za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z mężczyzn, za złamanie obowiązującego zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie, nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez, czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin, po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz