Po długiej zimie przyszedł czas na porządki. W Rawie zaczęto je od zamiatania ulic…

erawaMiasto
komentarzy

W Rawie obecnie prowadzone są pozimowe prace porządkowe. Firma sprzątająca ma oczyścić pasy drogowe z nagromadzonego piachu, a później zająć się zatokami parkingowymi. Realizacja zadania znacząco opóźniła się przez warunki pogodowe. Długa zima uniemożliwiała wejście sprzątających ekip, zgodnie z wcześniejszymi planami…

fot. Do sprzątania ulic wykorzystywany jest również cięższy sprzęt

Firma, która wygrała przetarg na pozimowe utrzymanie rawskich dróg w czystości, miała zająć się pracami od 18 marca. Jednak pogoda skutecznie opóźniła sprzątanie. Obecnie pracownicy zamiatają ulice i usuwają nagromadzony piach. Jego ilość jest tak duża, że czynności te nie mogą być wykonywane wyłącznie przy pomocy ciężkiego sprzętu. Piach, który zalega przy krawężnikach trzeba wybierać ręcznie. Po uprzątnięciu pasów drogowych przyjdzie kolej na wszystkie zatoki parkingowe.

Jak informuje Wydział Gospodarki Komunalnej w Rawie – To są jedyne prace, które firma sprzątająca może na tę chwilę wykonać. Pozostałe działania, czyli uporządkowanie trawników i skwerku ruszy dopiero wraz z wegetacją roślin.

Kontrakt podpisany z firmą sprzątającą przewiduje, że za kwotę około 78 tysięcy złotych, będzie ona dbała o czystość naszych ulic do końca listopada. O ile pogoda znów nie zmusi miasta do wprowadzenia zmian w umowach.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz